Przejdź do treści

David Sibbet, Visual meetings. How Graphics, Sticky Notes & Idea Mapping Can Transform Group Productivity, John Wiley & Sons, Hoboken.

„Danie ludziom szansy do rozmowy jest z pewnością sposobem ich zaangażowania, nawet bez użycia grafiki. Ale z wykorzystaniem wizualizacji nagle zaczęliśmy prowadzić dyskusję, której nigdy wcześniej nie prowadziliśmy, rozmawiając o dynamice systemów w dość wyrafinowany sposób - wszystko dlatego, że wspólnie stworzyliśmy ich dużą mapę. Nie sądzę także, żeby dyskusja była taka sama, gdybyśmy pracowali z wykorzystaniem schematu organizacyjnego, który został przygotowany z wyprzedzeniem. Uważam, że proces tworzenia tego obrazu miał zasadnicze znaczenie dla poziomu zaangażowania, jaki osiągnęliśmy” (s. 55).

Visual Meetings to podręcznik dla osób prowadzących warsztaty i szkolenia z szeregiem propozycji wykorzystania rysowania i wizualności podczas swojej pracy. Autor dzieli się doświadczeniem swoim i innych osób, tak więc są to sprawdzone – efektywne i skuteczne, narzędzia i metody.